فروشگاه آریا مکمل
تغذیه رژیم های لاغری

رژیم کانادایی ۱۵ روزه و عوارض شدید آن + رژیم اصلی

رژیم کانادایی 15 روزه و عوارض شدید آن + رژیم اصلی - مجله فیت شیپ
مجله فیت شیپ
مقاله‌ای اختصاصی از مجله فیت شیپ

قبلا در مطلب پرطرفدار رژیم لاغری به معرفی تمامی رژیم‌ها پرداخته بودیم. یکی از این رژیم‌ها رژیم کانادایی بود که در رده‌های پایین قرار داشت. رژیم کانادایی 15 روزه رژیمی با دوره حدودا 2 هفته ای است که با محدودیت افراطی و قواعدی سخت می تواند در مدت زمان کوتاهی منجر به کاهش وزن چشمگیر شود که البته اینکار عوارض زیادی هم به همراه دارد.

این رژیم مشهور با محدودیت افراطی کالری، دوره ای سخت را برای کسانی که در رژیم اند رقم می زند. همچنین ممکن است فرد از حیث دریافت مواد مغذی کافی دچار مشکل شود.

متاسفانه بسیاری از سایت‌های اینترنتی بدون داشتن دانش کافی این برنامه را به عنوان رژیمی کاربردی و سالم در اختیار مردم می‌گذارند. عده ای هم چون نتیجه موقتی از این رژیم گرفته‌اند به تعریف از آن می پردازند که سایرین هم با خواندن نظرات آنها ترغیب می‌شوند و مجموع این دو عامل است که این رژیم نادرست را به این اندازه محبوب کرده است. در این مطلب به بررسی کامل این رژیم پرطرفدار و البته ناسالم می پردازیم.

 

بررسی رژیم کانادایی 15 روزه

رژیم کانادایی با تغییرات ناگهانی و شدید در برنامه غذایی، می‌تواند سبب کاهش وزن زیاد در زمانی کوتاه شود.

در مدت اجرای این رژیم افراطی، متابولیسم شما کاهش یافته و پس از پایان رژیم و گذشت مدتی (که در افراد مختلف متفاوت است) وزن از دست رفته دوباره برمی‌گردد و حتی بیشتر از قبل خواهد شد. هرچند در رابطه با این رژیم ادعا می شود که عمر تاثیر گذاری آن 2 سال می باشد (برخی منابع یک سال عنوان می کنند).

در ضمن در صورتی که در طول دوره رژیم نتوانید به صورت کامل و دقیق به آن پایبند باشید و تخلفی کوچک داشته باشید، باید رژیم را قطع کرده و حدود 6 ماه بعد مجدد آن را از سر بگیرید.

 

رژیم کانادایی 15 روزه که کاهش وزن سریع در مدت زمان کوتاه را در پی داره، ناسالم است

 

مواد غذایی مصرفی در رژیم کانادایی

کل مواد غذایی مصرفی در این رژیم معمولا در 3 وعده اصلی خلاصه می شود. این وعده ها به طور کلی شامل موادی مانند قهوه، چای سبز، سبزیجات، میوه، مواد پروتئینی زیاد مانند تخم مرغ، گوشت و … می باشند. نان تست نیز در برخی وعده های این رژیم به میزان کم گنجانده شده اما غلات دیگری مشاهده نمی شود.

از مهمترین اشکالات رژیم کانادایی 15 روزه:

 1. کربوهیدرات و چربی به شدت محدود شده که نرمال نیست.
 2. در بسیاری از روزها، صبحانه که یکی از مهم ترین وعده های غذایی است، شامل غذای خاصی نیست و فقط به یک لیوان قهوه یا چای سبز به همراه یک الی دو عدد خرما بسنده شده است.
 3. وعده ناهار در برخی روزها تنها از سفیده تخم مرغ و هویج تشکیل شده است. شام نیز صرفا باید سبزیجات و یا در برخی روزها مرغ و گوشت باشد.
 4. سوال بزرگی که مطرح می شود این است که آیا این میزان کم مواد غذایی می توانند انرژی و مواد مغذی لازم بدن مانند ویتامین ها و املاح معدنی را فراهم کنند؟
 5. میان روزهای مختلف اختلاف کالری وجود دارد و برخی روزها کالری بیشتری از روزهای دیگر دارند. بر اساس نظر برخی کارشناسان، رژیم کانادایی 15 روزه می تواند با تغییر ناگهانی که در برنامه غذایی شما ایجاد می کند، به فرایند چربی سوزی شوک دهد.

نتیجه گیری: وعده های غذایی در رژیم کانادایی 15 روزه اصلا صحیح تنظیم نشده اند. (بیشتر بخوانید: “وعده های غذایی در یک رژیم لاغری صحیح چگونه اند؟“)

 

جدول برنامه رژیم کانادایی 15 روزه

در ادامه خود برنامه رژیم را در زیر می‌آوریم تا به طور کلی با جزئیات آن آشنا شوید و وعده ها را ملاحظه کنید. ضمنا تنها 5 روز را به عنوان نمونه آوردیم تا بعضی از مخاطبان عزیز که توجهی به نکات مهمی که گفتیم ندارند با انجام آن به خود آسیب نزنند. برنامه رژیم کانادایی 15 روزه عبارت است از:

1) روز اول

 • صبحانه: 1 استکان قهوه + 1 حبه قند
 • ناهار: 2 عدد تخم مرغ آبپز + اسفناج آبپز + 1 عدد گوجه
 • شام: 300 گرم گوشت آبپز شده یا کبابی + کاهو + آبلیمو ترش

2) روز دوم

 • صبحانه: یک استکان قهوه + یک حبه قند
 • ناهار: 10 ورق کالباس + 1 لیوان ماست کم چرب
 • شام: 300 گرم گوشت کبابی یا آبپز شده +کاهو + آبلیمو ترش

3) روز سوم

 • صبحانه: 1 استکان چای + 2 عدد خرما
 • ناهار: نصف سینه مرغ آبپز یا کبابی + کاهو بدون آبلیمو
 • شام: سالاد کرفس +کلم + گوجه + سس آبلیمو

4) روز چهارم

 • صبحانه: 1 استکان قهوه +1 حبه قند + 1 عدد نان تست
 • ناهار: 1 لیتر آبمیوه ترجیحا آب سیب یا هویج + 1 لیوان ماست کم چرب
 • شام: 2 عدد تخم مرغ آبپز + هویج آبپز رنده + 200 گرم پنیر رژیمی با نمک کم

5) روز پنجم

 • صبحانه: 1 استکان قهوه + 1 حبه قند 1 یک عدد نان تست
 • ناهار: 1 عدد ماهی آبپز یا کبابی کامل + یک قاشق چای خوری کره + آبلیمو
 • شام: نصف سینه مرغ + کاهو + آبلیمو + روغن زیتون

 

نگرانی ها و مشکلات رژیم کانادایی

رژیم کانادایی 15 روزه نگرانی های زیر را به همراه دارد:

 1. کالری رژیم کانادایی معمولا حدود 800 کالری و یا کمتر از آن است. این در حالی است که متخصصان دیابت، کلیه و گوارش اصرار دارند برای حفظ سلامتی کمتر از 800 کالری در روز مصرف نکنید، مگر در صورت تشخیص پزشک!
 2. رژیم غذایی و تنظیم کالری باید به صورت حساب شده برای شخص شما، بر اساس شرایط خاص شما انجام شود؛ این در حالی است که رژیم کانادایی معمولا به صورت عمومی و از طریق سایت ها در دسترس استفاده کنندگان قرار می گیرد و هیچ محاسبه تخصصی روی آن صورت نگرفته است!
 3. همانطور که گفته شد صبحانه در برخی روزها محدود به چای یا قهوه است و این کار در حقیقت حذف صبحانه به شمار می آید که وعده ای اصلی و مهم به شمار می آید. هرچند در برخی روز ها نان تست با عسل هم قرار گرفته اما بازهم در مجموع کافی نیست. چنین محدودیت های سنگین و شدیدی می تواند در زمینه تامین نیازهای اساسی و حیاتی بدن شما اختلال جدی ایجاد کند.
 4. مسئله بعدی این رژیم، کاهش عضله است. در شرایطی که چنین محدودیتی ایجاد می کنید و وزن زیادی را به سرعت کاهش می دهید، به احتمال زیاد میزانی عضله از دست خواهید داد.
 5. رژیم کانادایی می تواند اثر منفی بر روی سوخت و ساز شما داشته باشد و با کاهش متابولیسم بدن شما کار شما را برای لاغری سخت کند.
 6. آنطور که تحقیقات و تجربیات جدید نشان می‌دهند، دیگر کاهش افراطی کربوهیدرات کارامد نیست! در حقیقت کاهش کربوهیدرات باید کاملا بر اساس معادلات منظم و در طول دوره به روش خاصی صورت گیرد. ما در مطلبی به طور کلی رژیم‌های کم کربوهیدرات و تاثیرگذاری آن‌ها را بررسی کرده‌ایم که خواندن آن برای شما که می‌خواهید لاغر شوید خالی از لطف نیست!

 

یادتان باشد که هدف این است که با لذت بردن از رژیمتان لاغر شوید. پس اگر رژیم‌های سفت و سختی می‌گیرید که هم نتیجه کاذب دارند، هم ناسالم اند و هم برایتان طاقت فرسا هستند؛ پس سخت در اشتباه هستید و متاسفانه در حال اذیت کردن خودتان هستید!

 

پس برای کاهش وزن چه کنیم؟

قبلا در این باره در مطلب “بهترین راه کاهش وزن” مفصل صحبت کردیم؛ اما به طور خلاصه:

 • کاهش کالری در هر رژیمی که به منظور کاهش وزن تنظیم می شود طبیعی است، اما نه کاهش افراطی و بیش از حد مانند رژیم کانادایی! طبق آخرین تحقیقات کارشناسان پیشنهاد می کنند که به طور عمومی میزان کالری حداقلی برای زنان 1200 کالری و برای مردان 1800 کالری در نظر گرفته شود و کمتر از این میزان نشود.
 • ورزش کردن (به خصوص تمرین هوازی) می تواند سوخت و ساز شما را افزایش داده و در کنار رژیم به شما کمک کند تا وزن بیشتری از دست بدهید. سعی کنید در هفته حداقل 5 روز، به میزان حداقل 30 دقیقه تمرین هوازی مانند پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری انجام دهید.
 • سوخت و ساز شما تا حد زیادی تابع میزان ماهیچه های شماست. در نتیجه تمرینات قدرتی مانند بدنسازی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برنامه تمرینی قدرتی که ماهیچه های شما را به کارگیرد در دستور کار خود قرار دهید کافی است.
 • حتما برنامه ای غذایی از متخصص تغذیه دریافت کنید که بر اساس شرایط خاص شما (شرایط فیزیکی، فعالیت و…) طراحی و تنظیم شده باشد. به سلامتی خود اهمیت دهید و عجولانه و بی فکر عمل نکنید.

 

امیدواریم این مطلب نیز مفید بوده باشد. ما دوست داریم نظرات و تجربیات شما را بشنویم پس حتما کامنت بگذارید.

ضمنا برای شما محیطی آنلاین تحت نام “باشگاه مجازی فیت شیپ” راه اندازی کرده ایم که می توانید با ثبت نام در آن، از راه دور و به صورت آنلاین از متخصصان تغذیه مجرب رژیم غذایی و مشاوره شخصی دریافت کنید و با پشتیبانی فیت یار خود به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود برسید.

 

و در پایان …

مشاهده ویدئوی زیر که قسمت 13ام ویژه برنامه نوروز فیت شیپ بوده و در آن نکات بسیار مهمی درباره کاهش وزن و چاقی ذکر شده را حتما مشاهده کنید.

درباره نویسنده

مجله فیت شیپ

مجله فیت شیپ

با افزایش آگاهی و علمتون می‌تونید کیفیت زندگی و سلامت خودتون رو تا حد زیادی افزایش بدید؛ به همین سادگی! ما هم در مجله فیت شیپ به شما کمک می‌کنیم تا به بروزترین آموزش‌ها و مطالب علم سلامت، تغذیه، ورزش و سبک زندگی به زبان فارسی و بیانی ساده دسترسی داشته باشید!

۱۲۸ دیدگاه

 • این رژیم رو من گرفتم چند سال قبل و شش کیلو هم کاهش وزن داشتم اولش یکم سخت بود ولی بعد نتیجه اش رو گرفتم خوشحال بودم. ولی سه چهار ماه بیشتر نکشید که دوباره برگشتم به وزن قبلیم. رژیم کانادایی واقعا سخته. مرسی از مطلبتون

  • این برنامه خیلی هم عالیه خودش گفته واسه کسایی که حدود ۱۰ کیلو اضافه دارن خوبه. به نظرم ۱۵ روزرکسسو نمیکشه. تقریبا همه چیز توش هست. فقط چربیو کربو هیدرات اضافه نداره. که وقتی میخوایم وزن کم کنیم نباید استفاده کنیم. بعدشم اگه قراره همه چی کامل بخوریم دیگه چه وزن کم کردنیه

   • با سپاس از اشتراک دیدگاه و تجربیاتتان.
    این مطلب از بهترین و جدید ترین منابع علمی برداشت شده و در نتیجه ی سالها تحقیق و آزمایش چنین نتایجی به دست آمده.
    رژیم کاهش وزن و لاغر شدن، به معنی نخوردن و حذف کردن چیزی نیست. میتوان با استفاده از رژیمی متعادل و اصولی که از کربوهیدرات ها و چربی های سالم و به اندازه در آن استفاده شده پیروی کرد و در عین حفظ سلامتی به نتیجه ی پایدار و ماندگار رسید، نه نتیجه ای سطحی که در رژیم کانادایی اتفاق می افتد.
    گذشته از این مسائل ما صرفا مطالب علمی را برای عموم قرار می دهیم و شما مخاطب عزیز با خواندن این مطلب می توانید هر تصمیمی که به صلاح خود می دانید اتخاذ کنید. با سپاس از همراهی و توجه شما

 • سلام و مرسی بابت سایت خوبتون
  این مطلب برای رژیم کانادایی ۱۵ روزه هست یا روی ۱۰ روزشم همین مشکلات وجود داره؟
  با تغییر توی صبحانه و شامش نمیشه درستش کرد؟

  • ۱) اگر مطلب را کامل مطالعه کرده باشید؛ مقوله رژیم کانادایی است که مورد بحث قرار گرفته و حالت ۱۵ روزه و ۱۰ روزه آن شکل های مختلفی از آن هستند که هر دو تقریبا به یک شکل اند. لذا تفاوت زیادی در این دو مسئله وجود ندارد.

   ۲) تغییرات عمده در این رژیم آن را از فرم رژیم بودنش خارج می کنند و تغییرات جزئی هم که در سایت های مختلف می بینید تاثیر چندانی در اصل مطلب ندارند. اگر دقت کنید مشکلات و عوارض رژیم کانادایی در چند حوزه مختلف است که صرفا با تغییر جزئی در یک قسمت؛ همچنان مشکلات دیگرش باقی می ماند.

   موفق باشید

 • لطفا درباره رژیم قهوه هم مطلب بنویسید. رژیم کتوژنیک هم خوندم
  اگه بیاید تک تک رژیم هارو بررسی کنید و مطالب ازشون بنویسید خیلی خوب میشه

 • این رزیم کانادایی رو من چند سال قبل گرفته بودمو تونستم ۵ کیلو کم کنم اما چند ماه بعد دوباره وزنم برگشت. البته خودم هم عاملش بودم

 • سلام واقعا سایت تون عالیه دس مریزا
  من الان توی باشگاه مجازی ثبت نام کردم و برنامه لاغری دکتر شکرابی رو خریدم چقدر طول میکشه تا برنامه ام اماده شه؟

  • سلام خدمت شما
   خیلی خوشحالیم که توانسته ایم سرویس درخور توجه شما ارائه دهیم
   درباره سوالتان ماکسیمم زمان طراحی برنامه تخصصی شخصی تا ۳ روز است. همچنین می توانید با فیت یار خود (که به زودی به شما پیام خواهد داد) برای سوالات دیگرتان در ارتباط باشید

   سپاس از شما

 • سلام.من الان روز یازدهم هستم.موبه مو اجرا کردم. قدم۱۷۵وزنم۸۶…با روزی ۴۵دقیقه پیاده روی فقط ۱کیلو کم کردم..بیشتر راهو اومدم با اینکه کاملا نا امید شدم چند روز اخرم رعایت میکنم ببینم چی میشه..قابل توجه دوستانی که بدن ضعیفی دارن این رڙیم خیلی سختو ازار دهندس.به نظرم خیلی شیک و مجلسی برین پیش یه دکتر خوب.این رژیم دهن ادمو………میکنه….بدرود

 • سلام من پارسال دو دوره پشت سرهم گرفتم این رژیمو و وزنم از ۸۰ به ۶۸ رسید،کلا هر رژیمی اگه بعدش ورزش و افزایش توده عضلانی نباشه سریع وزن برمیگرده،اینکه یه عده میگن وزنمون برگشت بخاطر رژیم نیست صرفا،رژیم سختی هستش ولی اگه میخواین سریع وزن کم کنین ازش استفاده کنین،بخاطر کالری پایینش هنگام رژیم خیلی نمیشه ورزش سنگین کرد

 • خیلی رژیم بدیه نگیرید
  خیلی خوبه که تو سایتتون اومدید عوارضشو نوشتید، یه عده بخاطر بازارگرمی این رژیمو توصیه میکنن. من بار ها تلاش کردم و از عوارضش کشیدم تا این که از متخصص تغذیه برنامه گرفتم و فهمیدم رژیم خوب چیه

 • سلام خواااااااااهشا از این رژیمهای غیر استاندارد استفاده نکنید.من چند روز پیش عزیز ۱۶ ساله ام رو فققققط سر همین رژیم اشتباه از دست دادم.خوااااااهشا استفاده نکنید.

 • یکی از اقوام ما، یک دختر جوان، چند روز پیش طبق نظر پزشک ،به خاطر همین رژیم فوت کرد. غلظت خونش بالا رفته بود و ضربان قلبش به ۲۵۰ رسیده بود.

 • سلام به همگی
  من خودم تازه امروز شروع کردم
  چندسال پبشم گرفته بودم و وزنم هم برنگشت چون خیلی مراقب بودم
  الانم بخاطر عروسی فقط بیست روز فرصت لاغری دارم
  ولی این فوت که گفتین حسابی ترسیدم

 • سلام خسته نباشید با تشکر از مطالب آموزنده تون
  من تا الان چندبار رژیم گرفتم و ماه دیگه هم هم عروسیم هست و من دقیقت ۳۰ روز وقت دارم وزنمم استپ کرده کمم که میخورم وزنم تغییر نمیکنه، آیا با این رژیم کم میکنم؟

  • با سلام.
   شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تر دارد که بهتر است با تیم پشتیبانی فیت شیپ تماس گرفته و از مشاوره استفاده کنید.
   اما به طور کلی، با وضعیتی که شرح دادید، طی رژیم های خودسرانه غلط، سوخت و ساز خود را پایین آورده اید و کار را برای کاهش وزن بیشتر سخت کرده اید. با توجه به شرایط جزئی و شرح حال دقیق شما، میتوان گفت که چند درصد احتمال جواب گرفتن وجود دارد. پس از این مراحل باید اقدام مناسبی از سوی متخصص تغذیه انجام شود. در ضمن همانطور که در این متن ذکر شده، این رژیم و در کل رژیم های محدود، احتمالا عوارضی را متوجه شما خواهند کرد که برخی از آنها می توانند حتی ظاهری باشند. در نتیجه توصیه میکنیم سرخود این رژیم را اجرایی نکنید.

 • این رزیم غذایی افتضاحه خواهش میکنم نیگیرید. آخه لاعری که ارزش نداره بخاطرش اینهمه سلامت خودتون خطر بندازید. دختر خالم کبدشو از دست داد بخاطر این رزیم لاغری. هر دفعه میگرفت زود نتیجش برمیگشت دوباره میرفت سمتش

 • این رژیم کاملا جواب میده من گرفتم خوب بوده اما لاغری سریع مطمینا بی عوارض هم نیست راه صدساله رو نمیشه یه شبه طی کرد بدون هیچ دردسری
  من خوب لاغر کردم بعدش هم دچار اضاقه وزن نشدم اما….. دوره پریودیم از تنظیم خارج شد، ریزش مو گرفتم و ناخنام خیلی شکننده شدن
  پیشنهاد میکنم اگر عجله انچنانی نیست نگیرید مثلا کسی که عروسیشه اینکا رو کنه اون هم در کنارش قرص های ویتامینه استفاده کنه بخصوص ویتامین b در غیر این صورت اول با خودتون کنار بیایید از لحاظ روانی ببینید چی باعث شده که پر خوری کنید، بعدش برید دکتر تغذیه رژیم مناسب بگیرید بهمراه ورزش چون رژیم بدن رو شل میکنه و ورزش بهش shape می ده و خوش استایل میکنه
  خلاصه میشه گفت توی یکسال حسابی عوض میشید اگر به خودتون اهمیت بدید.
  واسه همتون ارزوی موفقیت میکنم

 • من اين رژيم رو ي روزه ك شروع كردم و ميخوام ٨كيلو كم كنم خيلي هم سخت بود برام،ولي ادامه ميدم تا ببينم چي ميشه ….ايشالا ك بدون دردسر كم كنم.

 • همچین میگین توش کربو هیدرات و … نیست انگاری ما الان داریم هر روز بره کباب میکنیم
  دکترا هم همچین بیشتر از این نمیگن فوقش دو تا توت و س تا میوه اضافه بزارن ک اونم یکی مثل من امکان نداره بخوره ،۶ تا قاشق برنج رو حذف کرده چرا اینقدر جو میدین آخه فلانی مرد!خب رژیمشو قطع میکرد!

  • عزیزم منم این رژیم رو گرفتم و اصلا هم برام سخت نبود به غیر از وعده های صبحانه اش ، روز ۸ ، ۸ کیلو کم کرده بودم ولی مفصلهای بدنم همه قفل میکردن و نمیتونستم تا چند لحظه حرکتشون بدم ، فکر نمیکردم به خاطر رژیم باشه تا اینکه دوستم گفت از عقوامشون گرفتن و کبدشون دچار مشکل شده ، مجبور شدم رژیم رو رها کنم وزنی که کم کرده بودم تا یکسال برنگشت ولی مفصلهام به خصوص مفصلهای دستم تا حدود ۲ سال به همون شکل موند و پوستمم که تو دوران بلوغمم جوش نمیزدم ریخت بهم و هنوز عوارضش از بین نرفته ، قراره وزن کم کنیم رژیمهای مناسبتری هم هستن که زمان میبرن ولی این عوارص طولانی مدت رو ندارن و مدت زمان بیشتری هم وزن رو میشه کنترل کرد . موفق باشید

  • دقیقا درست میگید اتفاقا تو این رژیم همه چیز هم هست و من چند بار این رژیمو گرفتم نه ریزش مو داشتم نه کبدم مشکل پیدا کرده اتفاقا هر بار حالم بهتر شده به نظره من رژیم خوبیه

   • منم گرفتم این رژیم رو یه بار وب اهاش ۵ کیلو و دو سایز کم کردم و خیلی راضی بودن. در حین رژیم زینک پلاس مصرف میکردم. الانم تصمیم دارم یه دوره دیگه شروع کنم. البته آخرین باری که گرفتم دو سال پیش. و طی ناملاحظه گری ِ خودم وزنم برگشت. ولی منم خیلی راضی بودم ازش. نه ریزش مو داشتم نه خشکی پوست نه ….

   • مطلب رو کامل و با دقت مطالعه کنید. کم خوری افراطی و بیش از حد متابولیسم شما رو کاهش میده و در نتیجه کاهش وزن نخواهید داشت

 • من این رژیم رو دو روزه شروع کردم.فعلا که سخت نبود چون کلا شکمو نیستم میخوام۵تا۸کیلو کم کنم امیدوارم ک نتیجه بده.قبلا هم با رژیم دارچین ۱۰کیلو وزن کم کردم اما به علت پرخوری و رعایت نکردن بعد از ۱سال باز۷کیلو اضافه وزن پیدا کردم.
  اووؤوف پیش ب سوی لاغری دوماه مونده به عروسی

 • من این رژیم رو پارسال گرفتم…۶ کیاو هم کم کردم…تصمیم داشتم دو دوره دیگه هم بگیرم…ولی وزن برمیگرده اگه رعایت نکنی…حالا تو هر رژیمی میخواد باشه….من معدمو عمل کردم ۵۳ کیلو کم کردم ولی ۳۰ کیلو دوباره برگشتم…فک نکنم ضررش بالاتر از عمل معده باشه

  • توصیه اول و کلی ما که مبنی بر اینه که رژیم کانادایی رو بخاطر عوارض و شرایطی که داره (داخل مقاله توضیح دادیم) اجرا نکنید. اما حالا در مورد مولتی ویتامین که پرسیدید باید به این نکته توجه داشت که مولتی ویتامین ها میتونن شرایط رژیم رو گاهی بهم بزنن. به همین خاطر حتما توصیه می کنیم با متخصص تغذیه مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما نظر بدن

 • سلاااااام :-)) من الان روز۸م رژیمم۵کیلو وزن کم کردم هوووررراااا خیلی ذوقو شدم.ولی چون صبح تا غروب سرکار هستم خیلی ضعف میکنم.اراده قوی میخواد این رژیم خدارو شکر دارم از پسش برمیام. اما حس میکنم انقد معدم کوچیک شده دیگه بیشتر از ۴تا ۵قاشق غذا رو نمیتونم بخورم.ریزش مو هم نگرفتم این خیلی خوبه عالیه.

 • ایا میشه نمک هم استفاده کرد تو این رژیم؟
  مثلا روی تخم مرغم نمک بزنم
  من تو روز اولم خیلی راه مونده که باید برم

  • استفاده از نمک هیچ منعی نداره. البته زیاده روی نکنید چون ممکنه باعث بالا رفتن فشار خون بشه
   درضمن توصیه ی اول ما اینه که این رژیمو اجرا نکنید به دلیل مسائلی که در متن توضیح داده شده

 • سلام دوستان من چندین بار پیش دکتر های مختلف رفتم اما اسامی نمیبرم که تبلیغ منفی نشه براشون ،همه رژیم ها خسته کننده بود وحتی ریزش مو شدید کبودی زیر چشم داشتم .امابا کانادایی خیلی زود به نتیجه مطلوب رسیدم البته بعد از هررژیم نیاز هست که ورزش کنی ومراقب غذا خوردنمون باشیم. کربو هیدارات هم نان جبران میشه،چربی هم بعضی روزها کره داریم پس نگران نباشید.آرزوی سلامتی برای همه عزیزان دارم

  • به طور کلی نظر ما که این بود رژیم رو اجرا نکنید چون عوارض شدیدی رو میتونه در پی داشته باشه
   اما در کل استفاده از قرص های ویتامینی هم باید زیر نظر متخصص باشه چون ممکنه شرایط رژیم رو بهم بریزه
   در ضمن یادتون باشه مکمل ها نمیتونن جایگزین غذا بشن

 • سلام خوبین. من ۱۵ رژیممو تموم کردم ۶کیلو کاهش وزن داشتم.خیلی عالییییی شدم.الانم دارم رژیم ۴روزه شیر و خرما رو میگذرونم.البته بعد از ۱۵روزم ۳روز کاملا به خودم آزادی دادم.و هرچی دوس داشتم خوردم.الان روز ۲وم رژیم شیر و خرما هستم.اگر بخوام دور دوم کانادایی رو شروع کنم چقدر باید وقفه بندازم؟ لطفا زود جواب بدید سوالمو.ممنون

  • این رژیم از نظر سلامتی مورد تایید ما نیست (بر اساس توضیحاتی که ارائه شد) به همین خاطر در زمینه اجرایی سازی نمی‌تونیم راهنمایی دقیقی برای شما ارائه بدیم. با سپاس از توجه شما

 • خواهر من توی سه دوره از این رژیم از ۸۶کیلو رسید به ۶۳ کیلو،فقط کمی ریزش مو پیدا کرد که اونم بعد از رژیم با شربت روی دوباره اوکی شد،الان چهارساله که وزنش کم شده و الان روی وزن ۵۹کیلو ثابته،به غذا خوردنش دقت میکنه،در واقع زیاده روی نمیکنه و روزی نیم ساعت پیاده روی داره،خیلی هم خوش هیکله

 • سلام من بالای ۱۰۰ کیلو ام تازه روز اول دارم شروع میکنم چندوعده پشت سرم هم چیری نمیشه؟ واینکه میان وعده میوه بخورم مشکلی پیش نمیاد؟؟ هر کی اطلاعات داره ایمیل بزنه واسم مرسی

  • همونطور که در متن ملاحظه میکنید، ما اصلا این رژیم رو تایید نمیکنیم و توصیه می کنیم از رژیم سالم تری پیروی کنید

 • درودبرشمابسیارعالی بود.واقعادرسته که مغزونحوه نگرش مانقش بسزایی درسلامت بدنمون داره.افسووس که خیلیهانمیدونن چاقی یه بیماریه.وفقط درگیرظواهرهستن.نمونه ش نامزدبنده که انتظارداره یکبارلاغربشم..سپاسگزارم.

 • سلام.هرکس یه نظری داره.ولی هیچی بهترازاین نیست که ادم همه چی بخوره ولی کم بخوره همیشه ببینید چه چیزهایی برا بدنتون مفیده بخورین مثل میوه چای سبز قهوه سبزیجات سینه مرغو…نه چیزای بیخودی مثل شیرینی شکلات برنج و…من خودم همه چی میخورم ولی کم ۷کیلو تو ۳هفته کم کردم .موفق باشید

 • سلام من روز۴اممه ولی انقدددد سخته اصلاهرچی بگم کم گفتم بهتون.انقد سست و بیحال میشم ک گفتنی نیست.کسایی ک شروع نکردن اصلا نکنن بهتره.ادمو رسمااا روانی میکنه

 • من روز نهم هستم مو به موشو اجرا نمیکنم چون چاق نیستم فقط میخوام وزنم برسه به ۵۵
  صبح تا ظهر که ضعف میکنم یه دونه بیسکوییت ساقه طلایی میخورم عصرا هم چایی یا دمنوش میخورم.یا یه دونه انجیر.یا چنتا کشمش.خیلی اذیت نشدم و الان از ۶۳ رسیدم به ۵۹ البته من عااااااشق شیرینی هستم همینش واسن سخته

 • من این رژیمو یه بار گرفتم که نه به کسی توصیش میکنم نه میگیرم شاید واسه کسایی باشه که بالای ۲۰ کیلو اضافه وزن دارن تو روز ۸ کارم به بیمارستان کشید با افت فشار شدید جوری که رگ دستم پیدا نمیشد برام سرم بزنن

 • وای چرا اینجوری برخورد میکنید همیشه میخواید سیاه نمایی کنید یعنی چی طرف بخاطر رزیم کانادایی ضربانش رفته بالا مرده؟؟؟؟مگه مرگ موش گفتن بخورید ما تو بعضی از روزا که ۲۰۰۰ کالری مصرف میکنیم هم همینقدر پروتیین تازه بیشتر هم مصرف میکنیم چرا جو میدین الکی؟؟؟

 • رژیم کانادایی عالیه من با دودوره گرفتن از ۷۴ کیلو به به ۶۰رسیدم و بعد هم با کالری شماری به ۵۲ رسیدم.

 • سلام..من تو روز ۵ام کانادایی هستم..میشه سالادرو در هر وعده شام ۲ بشقاب خورد…من چون سالاد زیاد دوست دارم هر شب ۲ بشقاب بزرگ سالاد کاهد و کرفس میخورم

 • سلام..من یه دوره سه ماهه رژیم دکترکرمانی داشتم و ۱۰کیلو وزن کم کردم ولی بعد به دلایلی نتونستم ادامه بدم..الان ۵ماهه از اون رژیم گذشته و وزنم رو ۶۸کیلو ثابت مونده..اما دوس دارم تا عید حداقل ۱۳کیلو کم کنم و البته مشکل معده هم دارم.‌.مادر خودمم تابستون به دلیل یه رژیم خیلی سخت لوزوالمعدشون مشکل پیدا کرد و راهی بیمارستان شدن..الان نطر دوستانو خوندم عده ای راضی بودن و‌عده ای ن..کسی میتونه راهنماییم کنه که من با این رژیم به مشکلی برمیخورم یا خیر؟؟؟؟؟هم دوس دارم تا عید به نتیجه برسم هم کمی نگران شدم

 • سلام من هم تو روز پنجمم ۶۶ کیلو قد ۱۶۳ تو ۴ روز شدم ۶۴/۵ تنها ورزشم هفته ای یکبار کوهنوردیه
  ک نهایت دوبار تواین رژیم میشه انتظارم بیشتر از اینها بود ک کم کنم
  رژیم سختیه من هیچ وقت تو کوهنوردیم مشکل نداشتم اما ایندفعه زانوهام یک روز تمام ضعف و درد داشت
  دیشب تا صب لرز داشتم
  اجبارن قرص جوشان ویتامین سی و چند عدد کشمش در روز میخام اضافه کنم

 • سلام من میخوام تازه این رژیم رو شروع کنم، یکی از دوستام این رژیم رو گرفته و جواب گرفته، فقط من چون از ۷ تا ساعت ۳ مدرسه ام میخوام بدونم این رژیم مشکلی ایجاد نمیکنه؟ بدنم هم ضعیف نیست

  • ما در تمام طول این مطلب از عوارض و مشکلاتی که این رژیم ایجاد میکنه صحبت کردیم. پس فکر میکنم پاسخ سوال شما رو بارها دادیم! قطعا کمبود انرژی ای که این رژیم ایجاد میکنه برای شما مخصوصا که مدرسه هم میرید مناسب نخواهد بود.
   ضمن اینکه اصلا توجیه مناسبی نیست که تعدادی از افراد نتیجه گرفتن پس رژیم هیچ مشکلی نداره! ممکنه تاثیرات منفی در بازه زمانی طولانی مدت اتفاق بیفتن یا ممکنه حتی مقامت آدم های مختلف در برابر عوارض هر چیزی متفاوت باشه.

 • سلام من یک روزه این رژیم رو شروع کردم خیلی سخته راستش دیشب معدم بدجوری میسوخت مجبور شدم یکم تخلف کنم و ی کف دست نون خوردم ولی باز امروز احساس سبکی دارم. من میگم سختی و عوارض این رژیم درسته ولی مدت زمانش کمه فکر کنیم تو شرایط سخت هستیم خلاصه تموم میشه دیگه.بعدش با درست غذا خوردن و ورزش جبران میکنم ☺

 • سلام من این رژیم را گرفتم و الان دوسال میگدره ک تغییری نکرده وزنم. اولش سخت بود از روز چارم پنجم عادی شد

 • سلام ، من هر روز صبح و بعدازظهر ورزش سنگین دارم ، ۶۲ کیلو هستم و ۱۶۰ هم قد دارم .
  میخواستم بدونم اگه بعداز پانزده روز من با این رژیم لاغر بشم پس دیگه دلیلی نداره با قطع این رژیم دوباره وزنم به حالت قبل برگرده . چون من هر روز چربی سوزی دارم . ولی قطعا یه سری شرایط هست که بعد این رژیم و‌ وزن کم کردن باید رعایت بشه . اون شرایط چیه ؟
  باز به همین صورت میشه رژیم غذایی رو ادامه داد ؟

  • مطلب رو کامل و با دقت بیشتری مطالعه کنید. این رژیم سوخت و ساز شمارو پایین میاره و حتی روی تاثیر ورزش هم میتونه اثر نامطلوب بذاره. درثانی وقتی سوخت و سازتون پایین میاد، با برگشت به حالت قبلی غذا خوردن ممکنه وزنتون برگرده. البته تمام این موارد نسبی هستن و مشخص نیست دقیقا برای شما چه اتفاقی میفته چون ماهم اطلاعات کاملی از شرایط شما نداریم. اما نکته مهم اینه که این رژیم از نظر علمی و منطقی مناسب نیست و میتونه اثرات نامطلوبی داشته باشه.

 • من امروز روز چهارم رژیمم هستم به نظرم عالی است و احساس راحتی میکنم و اراده دارم فقط تو این رژیم بخاطر زمان اندکش

 • من امروز روز چهارم رژیمم هستم به نظرم عالی است و احساس راحتی میکنم و اراده دارم فقط تو این رژیم بخاطر زمان اندکش

 • من تا حلا دوبار این رژیم و گرفتم و هر بار بین ۱۵تا ۱۷ کیلو وزن کم کردم عوارضی هم نداشته .از لحاظ مواد غذایی هم هیچی کم نداره.این رژیم بر مبنای چرخه انسولین کار میکنه که باعث سوختن چربی به جای قند در بدن میشه.در مورد برگشتشم هر وزنی که کم میشه اگر بعد از اتمام رژیم دوباره نحوه غذا خوردن قبل از رژیم پیش گرفته بشه بر میگرده حتی بیشتر پس فرقی نمیکنه چه رژیمی باشه.این رژیم سخته ولی عالیه.

  • خیر. این رژیم برای افراد معمولی هم پیشنهاد نمیشه. شما فقط میتونید از متخصص تغذیه برنامه دریافت کنید

 • سلام من دوره اوله که رژیم کانادایی رو شروع کردم امروز روز دهم بود و چهار کیلو کم شدم. برای من اصلا سخت نبود فقط روز اول یه مقدار از نظر روانی بهم فشار اومد همین. و فکر میکنم آدم اصلا گرسنه نمیشه و عادت میکنه. البته قبلش هم هشدار میدن که برای این رژیم باید کاملا سالم باشیم و مشکلاتی مثل دیابت و فشارخون و مشکل قلبی نداشته باشیم و یه نکته دیگه اینکه من هر روز مکمل های غذایی مثل ف فول و زینک پلاس مصرف میکنم. و باید آب هم زیاد بنوشیدان شاله که مشکلی پیش نمیاد.

 • نگیرید این رژیمو. من بار اول برام خوب بود و وزنم کم شد. بار دوم هم خوب پیش میرفت اما بعد از اتمام دوره مشکلاتی برای کبدم پیش اومد که همش بخاطر همین کاهش وزن سریع این رژیم بود. انقد درگیر بیمارستان شدم که اون موقع واقعا درک کردم هیچی مثل سلامتی مهم نیست

  • از لحاظ منطقی و علمی این رژیم میتونه صدمات جبران ناپذیری به شما وارد کنه. تصمیم گیری با خودتون… آیا حاضرید سلامتی خودتونو به خطر بندازید؟ چرا با یک رژیم سالم و متعادل وزن کم نکنید؟ فقط کمی زمان بیشتری میبره

 • خیلی رژیم بدیه. من بعد دو سال هنوز عوارضشو دارم تحمل میکنم. وزنم که برگشت و هیچ فایده ای نداشت برام. حالا مشکلاتی که برام ایجاد کرده دو ساله واقعا اذیتم میکنه. خیلی از دوستام این رژیمو گرفتن. بعضیاشون عوارض براشون پیش اومد بعضیاشونم نه. بهرحال ریسکه بزرگیه که آدم همچین رزیم احمقانه ای رو بگیره! هیچی اندازه سلامتی مهم نیست. از وقتی رفتم پیش دکتر هم رژیم خوبی دارم و وزنم داره کم میشه هم عوارضم داره کمتر میشه

 • سلام
  من قدم ۱۶۲ هست و وزنم ۶۵ میخوام حداقل ۱۰ کیلو وزن کم‌ کنم. این طور که شما میگید رژیم کانادایی ضرر داره
  میشه راهنمایی کنید که چه رژیمی بگیرم؟

  • بهترین رژیمی که ما پیشنهاد میکنیم، رژیمی هست که متخصص تغذیه بر اساس شرایط شخصی و ویژه شما تنظیم میکنه.

 • من این رژیم رو نگرفتم و یه رژیم خودسرانه گرفتم و برنامه اش از خودم بود فقط هیچی نخورید صبحانه هیچی ناهار یک تا دو قاشق برنج و کمی ماست شام هیچی من ۱۴ سالمه و تونستم از ۵۸ به ۴۵ برسم ولی کل خانواده گفتن خیلی خیلی لاغر شدم صورتم خراب شده ولی با این همه حرف و جز جگز خوردن پدر و مادرم باز هم راضی نبودم این رژیم منو افسرده کرد و اخلاق هایم عوض شد در کل از کارم پشیمون نیستم اما پدر و مادرم رو در حد مرگ اذیت کردم امیدوارم ببخشنم اونا به من میگفتن تو تو سن رشدی انقدر اذیت نکن خودتو زیباییتو شادابی پوستتو گرفتی آخرم لاغری ات شدیده و زیبایی به همراه ندارع تازه ممکنه در آینده دچار هزار و یک جور مریضی شم حالا شما قضاوت کنید اشک های مادرم درسته یا کاری که من با خودم و اونا کردم؟

  • با سپاس از اینکه تجربیات خودتون رو با ما و سایر دوستان به اشتراک گذاشتید
   برای شما آرزوی سلامتی و شادابی داریم و امیدواریم اینطور مسائل مرتبط با سلامتی رو حتما تحت نظر متخصص انجام بدید تا زیبایی و تناسب اندام شما با سلامتی و شادابی همراه باشه.

 • من پارسال این رژیم را گرفتم وتا روز پنجم عید تمام شد وزن هم هفت کیلو کم کردم ولی از پارسال هزارتا مریضی پیدا کردم از جمله تپش قلب شدید ک الان دیگه هر روز باید دارو مصرف کنم و واقعا از عواقب این رژیم بود

 • سلام‌ به نظرم این رژیم رژیمه سختی نیست چون‌من الان تهت نظر مربی یک رژیم غذایی دریافت کردم که خیلی سخته ولی در روز ۶ وعده خوراکی داری اونم فقط سبزیجات پخته شده و میوه و روزی ۱۰ تا ۱۱ لیوان آب ولی با این وجود خیلی دوست دارم این رژیم کانادایی رو هم امتحان کنم

  • اون رژیم هم چندان منطقی و معقول به نظر نمیاد. تو توضیحات کامل آورده ایم که رژیم متعادل که تمام گروه های غذایی رو شامل بشه منطقی و مناسب هست

 • اینکه وزن بعدا برمیگرده ربطی به اون رژیم و این رژیم نداره‌.هر رژیم دیگه ای هم بگیرید وقتی بعد از اینکه دوره اش تموم شد. رعایت نکنی و کالری زیادی مصرف کنی برمیگرده .باید سبک زندگی رو عوض کردو اصول درست خوردن رو یاد گرفت که تبدیل به یه عادت بشه که بتونه بعد از کاهش وزن هم مراقب باشه و مجددا برنگرده و چاق نشه.

 • سلام
  من چند ساله این رژیم میگیرم همراه با ورزش هر بارم نهایتا سه کیلو کم کردم ولی بعد دوره رژیم روند کاهش وزنم ادامه داره،و هر کس نسبت به اضافه وزنش کم میکنه،الان هم سه روزه رژیمم تموم شده و خیلی کاهش سایز داشتم

  • سلام من روز ۹ هستم.تا الان حدود ۵کیلو کم کردم.خیلی خوبه مشکلی پیش نیومده تا الان خیلی خوبم ایشاا.. این ۶ روزم ۵ کیلو کم کنم عالیه.

 • من چند سال پیش این رژیم کانادایی رو کامل گرفتم و ۵ کیلو وزن کم کردم، اما باور کنید اون ۵ کیلو از مخم کم شد چون بعدش تا مدتها نمیتونستم فکر کنم. دوستم هم دقیقا همین تجربه رو داره. وزن از دست رفته رو دوباره ظرف یکسال بدست میارید اما عقلتون رو ممکنه دیگه به دست نیارید 🙂

 • امروز چهارمين روز رژيمم هست.با وزن ٥٦ كيلو و قد ١٦١ شروع كردم.تو چهارمين روز ٥٤ كيلو شدم.هدفم ٥٢ كيلو هست.رژيم رو دقيق اجرا ميكنم.

 • من ۱۲ساله ورزش میکنم وانواع واقسام رژیم ها را گرفتم بعداز یک مدت خسته شدم ول کردم…
  اما این تنها رژیمی بوده که هم وزن کم کردم وهم سایز مشکل خاصی هم برایم پیش نیومد الانم دمین روز از دومین دوره این رژیم می باشم اب زیاد مینوشم وتنها مشکلی که از تجربه قبلی دارم بوی بد دهان به علت حجم زیاد گوشت دربرنامه است .
  بنظر من یک بارهم که شده امتحان کنید نه کسی رو میکشه ونه با ۱۵روز کج و کوله میکنه ادمو….

 • ما چند نفری رژیم چند سال پیش با هم گرفتیم . خواهرم.که گروه خونی Aداشت خیلی فرقی نکرد اما من و.خواهرم که گروه خونیمونoبود خوب لاغر شدیم .

  • بعید میدونم گروه خونی روی رژیم و تاثیر رژیم فرقی بکنه. چون اخیرا یه مطلبی رو از پزشک تغذیه ای در آمریکا شنیدم که در مورد همین گروه خونی و رژیم صحبت میکرد و میگفت هیچ ربطی نداره. میگفت میزان تاثیر رژیم روی هر شخصی بیشتر بر اساس ژنتیک اون فرد، میزان متابولیسم پایه، میزان خواب، آرامش، میزان حجم عضله و همینطور یک سری موارد دیگه که در محیط هستن متغیره. یعنی مثلا شما که نتیجه بهتری از رژیم گرفتین بیشتر بر اساس همین موارد بوده که نتیجه بهتری داشتین نه گروه خونی

 • رژیم خوبیه اما من شخصا از روز دوم به بعد همه چیزا پولو وتعدیگ میبینم دلم لک زده برای یهتیکه نون بربری آدم باید قدر چیزی که دارد را بداند شکمتونو نگه دارید کم بخورید همیشه بخورید که مثل من نشید شبا حال نون بربری ببینید

 • من این رژیم رو گرفتم کاهش وزن۷ کیلویی اما به یبوست شدید دچار شدم علیرغم استفاده از سبزیجات زیاد.اگه ورزش در کنارش نباشه بدن شل و نازیبا میشه.

  • به طور کلی این رژیم های به شدت محدود کننده، میتونن باعث این بشن که بدن با کمبود املاح و مواد مورد نیاز خودش مواجه بشه. به خاطر همین بله چنین عوارضی ممکنه پیش بیان و حتی عوارض شدیدتر و سنگین تر
   همونطور که داخل مطلب هم مشخصه، ما اصلا موافق با این رژیم های محدود کننده و افراطی نیستیم

 • سلام
  همسر من این رژیم رو گرفت بسیار عالی هم جواب داد و خیلی خوشحاله الان هم دور دوم رو شروع کرده با اینکه هنوز ۵ روز از دور دوم مونده ولی نزدیک به ۱۵ کیلو کم کرده قبلا لباس سایز۵۸ هم بهش نمیشد و نتونست لباس بخره و تصمیم گرفت این رژیم رو بگیره الان همه لباسهای سایز۵۴ و ۵۲ که داره اندازش شدن
  صبحها هم قهوه سبز میخوره ولی همه رژیمو موبه مو انجام داده

 • سلام منم این رژیمو گرفتم روز هشتم هستم که چهار کیلو کم کردم واقعا عالیه ولی خعلی سخته من وزنم ۸۵میخام بشم۶۵ ایشالله که بتونم توکل بخدا و بادعای شما دوستان

 • من بيش از چهار بار اين رژيم رو گرفتم و هر دفعه بيش از ٨ كيلو وزن كم كردم اما چون بعدش همش دوباره مهمونى و خوردن بود بعد از چند ماهى باز برگشت پس مقصر شخص خودم بودم نه رژيم ، منهاى كمى بى اعصاب بودنم در دو روز اول كه طبيعى هست چون از بهشت غذايى وارد جهنم ميشم هيچ عوارض ديگه اى نداشت اما اباز با همين رژيم رو براى بار چهارم گرفتم و كم كردم و بعد رفتم روى رژيم عادى و روزى يك ساعت و نيم ورزش و كلا در مدت ٥ ماه ١٧ كيلو كم شد (٩كيلو كانادايى و ٨ كيلو رژيم عادى كه دكتر داد و الان ديگه فقط دو روز هفته رو اون جورى كه دوست دارم ميخورم و بقيه رو با رژيم و ورزش ٥ روز پا برجاست.

  نتيجه گيرى:
  ١- واكنش رژيم ها به هر بدنى متفاوت هست به بدنتان نساخت نگيريد.
  ٢-ورزش حتى شده نيم ساعت بايد باشه نباشه هنوز تغيير نكردى.
  ٣-من زندگيم و حتى حس هام هم عوض شده (اخلاق هاى بدم كمتر شده ) و خيلى خوشحال ترم پس تغيير كردن بايد تو ذهن و جسم با هم باشه ، سخته اما شدنى هست !
  ٤-با كار يا هنر يا كلاس سر خودتون رو مشغول كنين چون خونه نشينى كلا باعث تخريب رژيم در خيلى ها ميشه.

  براتون آرزوى سلامتى و زندگى سرشار از اميد و شادى دارم.

 • سلام
  من امروز روز اوله رژیمم بود برام اصن سخت نببود که هیچ حتی برای شام حس میکنم وعده اش برام خیلی سنگین بود و معدم خیلی پر شد و حس سنگینی داشم…
  کسایی ک این رژیمو گرفن دچار این مشکل شدن؟!
  ایا میتونم وعده های غذایی رو کمتر مصرف کنم؟؟!!؟؟:|

 • سلام ، من رژیم کانادایی رو تو پونزده روز گرفتم ، بعد رژیم بدنم به شدت ضعیف شد جوری که سیستم ایمنی بدنم جلو آلرژی و سرماخوردگی هیچ مقاومتی نداشت .
  بعد رژیم سرماخوردم ، ریه عفونت کرد و برونشیت گرفتم .
  یک ماه بعدش هم آسم گرفتم . واقعا رژیم خطرناکیه و عواقب خطرناکی داره . این رژیم واسه هر کسی توصیه نمیشه . یکی ممکنه رژیم کانادایی بگیره و مشکلی واسش پیش نیاد ، یکی نه هزارتا مصیبت سرش پیاده بشه . بماند پوست صورتم هم خراب شد ، خلاصه خواستید رژیم بگیرید حتما با مشورت دکتر تغذیه باشه ، چون لاغر شدن به هر قیمتی نمی ارزه

  • ممنون از این که تجربیات خودتون رو با بقیه دوستان به اشتراک گذاشتین تا از عوارض این رژیم های ناسالم باخبر بشن.

  • وضعيت تو ده برابر شديدتر بعد از رژيم براي من پيش اومد.اين رژيم ردپاي هميشگي تو وجود من گذاشت و رفت.

 • سلام من حدود دوسال پیش این رژیمو گرفتم همراه با ورزش ایروبیک و حدود ۱۲کیلو کاهش وزن داشتم تا یکسال وزنم ثابت بود و دوباره برگشت البته خودم مقصر بودم و الان که نزدیک عروسیم هست میخوام دوباره شروع کنم….

 • سلام دوستای خوبم من هم این رژیم وشروع کردم امروز روز چهارمم هستش خیلی سخته ولی من میتونم یعنی تمام سعیم رو میکنم فقط بجای گوشت یک پیمانه عدس پخته شده میخورم امیدوارم تاثیر بدی رورژیمم نذاره وبتونم هشت کیلو کم کنم

 • با سلام من این رژیم رو ۲ دوره پشت سر هم بدون وقفه گرفتم و توی هر دوره ۶ کیلو کم کردم وزن خوبی بود و بعد از اون هم پرخوری نکردم و حدود ۱ کیلو و نیم بازگشت داشتم فقط چون سر کار میرفتم احساس ضعف داشتم که هر از گاهی کشمش میخوردم …تنها چیزی که در بدن من بهم ریخت تنظیم عادت ماهیانه بود که اونم بعد از ۴ ماه درست شد …رژیم یکم سخته اما خیلی خوب جواب میده موفق باشید دوستان

 • سلام
  من روز پنجم رژیمم هست اما هنوز خودمو وزن نکردم ببینم چقدر کم کردم
  فقط ی سوال من روز اول و روز چهارم ۲ تا خیار خارج از رژیم مصرف کردم
  آیا توی رژیم اختلالی بوجود میاره؟

  • این رژیم از لحاظ علمی و سلامتی به کل منسوخه، به همین جهت درمورد اجراش هم نمیتونیم نظر خاصی بدیم!
   اما در کل خیار کالری زیادی نداره

 • دوستان من وقتی گرسنه میشم عصبی میشم بخاط همین نمیتونم رژیم بگیرم . پیشنهادی دارین ممنون میشم ب اشترا بذارین

 • خب یه رژیم درست حسابی از دکتر بگیر اینقد گرسنگی نکشی. چهکاریه همچین رژیمی بگیری همش اذیت و گرسنگی

 • با کمی تحقیق منم میخام شروع کنم دیگه خانوادمم از چاقی من شاکی شدن . ۳۵سالمه وزنم ۱۱۱قدم ۱۷۵.دیگه خسته شدم یه مدت تصمیم گرفتم شام روحذف کنم ولی وزنم بالاتر رفت بطوری که دیگه لباسام به سختی تنم میرفت به حول و قوه ی الهی میخام ۲۶ کیلو کم کنم تو یه برنامه ی یکساله.

  • خیلی خوبه که چنین تصمیم خوبی گرفتین
   اما اگه رژیمی بهتر از رژیم کانادایی بگیرید که هم جنبه‌های سلامتی رو در نظر بگیره و هم شما رو به نتیجه پایدار برسونه خیلی بهتره؛ رژیم کانادایی هم مثل شام نخوردن، معمولا پاسخ مقطعی و غیر پایدار داره

 • قسمتون ميدم به هر چي اعتقاد دارين اين رژيم رو نگيريد و از راه اصولي و علميتري وارد شيد.
  من شش ماه پيش اين رژيم رو گرفتم،هشت كيلو تو دو هفته كم كردم،يه رژيم بي پايه اساس كه واسه يه وعده غذايي آبميوه يا هويج رنده شده در نظر ميگيره.من حين رژيم اذيت شدم،بيشتر شبيه شكنجه بود،بعد رژيم هم خيلي كم ميخوردم و كنارش ورزش ميكردم،انگار اين وزن كم كردن سريع ،طمعم رو به بيشتر كم كردن زيادتر ميكرد،دو برابر كالري كه به دست مياوردم با ورزش از دست ميدادم و اين دو ماه ادامه دادم و تو ماه سوم يه جوري مريض شدم(آنفلانزا)كه دو هفته بستري بودم،چهارده تا آمپول،شش تا سرم و آنتي بيوتيك هاي خوراكي با دوز بالا بهم دادن و بدترين قسمتش از دست دادن حس بوياييم بود كه من هفته ها شب و روز گريه ميكردم.و هنوزم نتونستم با اين كنار بيام.يك ماه كامل تو خونه بستري بودم و هزار تا آزمايش دادم و ميليون ها تومن پول خرج كردم.يه ويروس سرما خوردگي ساده همه اين بلاها رو سرم آورده بود.چرا؟؟؟چون با اين رژيم هاي مضخرف بدنم ضعيف شده بود،خيلي ضعيف،من سي در صد حجم بدنم رو تو دو ماه از دست داده بودم و اين يعني فاجعه تو همچين مدت كمي.بدن من هيچ دفاعي نداشت.و در مقابل يه ويروس كه تا قبل اون هم مطمئنا اين ويروس بهم حمله كرده بود،كم آورده بود چون من هيچ قدرت دفاعي بهش نداده بودم و با اين رژيم منحوس كانادايي و ورزش سخت ازش گرفته بودم.من الان چهل و هفت كيلو هستم و اين اصافه وزن سريع و غير اصولي باعث كمر دردم شده كه هر روز باهاش زندگي ميكنم.دوستاي خوب من روش سريع روش درستي نيست.بيست و هشت سالمه و تو اين بيست و هشت سال گرفتن اين رژيم اشتباه ترين تصميم زندگيم بود!!!

  • سلام
   ممنون که تجربتون رو با سایر دوستان به اشتراک گذاشتین
   گرچه این تجربه‌ی تلخ ما رو هم ناراحت کرد.
   امیدوارم بقیه طول زندگیتون سرشار از شادی و سلامتی باشه و دیگه این اتفاق با این رژیم‌های غیر اصولی برای هیچ کسی تکرار نشه!

دیدگاهی بگذارید