تغذیه رژیم های غذایی خاص

رژیم کانادایی ۱۵ روزه و عوارض شدید آن + رژیم اصلی

رژیم کانادایی 15 روزه و عوارض شدید آن + رژیم اصلی - مجله فیت شیپ
مقاله‌ای اختصاصی از مجله فیت شیپ

قبلا در مطلب پرطرفدار رژیم لاغری به معرفی تمامی رژیم‌ها پرداخته بودیم. یکی از این رژیم‌ها رژیم کانادایی بود که در رده‌های پایین قرار داشت. رژیم کانادایی 15 روزه رژیمی با دوره حدودا 2 هفته ای است که با محدودیت افراطی و قواعدی سخت می تواند در مدت زمان کوتاهی منجر به کاهش وزن چشمگیر شود که البته اینکار عوارض زیادی هم به همراه دارد.

این رژیم مشهور با محدودیت افراطی کالری، دوره ای سخت را برای کسانی که در رژیم اند رقم می زند. همچنین ممکن است فرد از حیث دریافت مواد مغذی کافی دچار مشکل شود.

متاسفانه بسیاری از سایت‌های اینترنتی بدون داشتن دانش کافی این برنامه را به عنوان رژیمی کاربردی و سالم در اختیار مردم می‌گذارند. عده ای هم چون نتیجه موقتی از این رژیم گرفته‌اند به تعریف از آن می پردازند که سایرین هم با خواندن نظرات آنها ترغیب می‌شوند و مجموع این دو عامل است که این رژیم نادرست را به این اندازه محبوب کرده است. در این مطلب به بررسی کامل این رژیم پرطرفدار و البته ناسالم می پردازیم.

 

بررسی رژیم کانادایی 15 روزه

رژیم کانادایی با تغییرات ناگهانی و شدید در برنامه غذایی، می‌تواند سبب کاهش وزن زیاد در زمانی کوتاه شود.

در مدت اجرای این رژیم افراطی، متابولیسم شما کاهش یافته و پس از پایان رژیم و گذشت مدتی (که در افراد مختلف متفاوت است) وزن از دست رفته دوباره برمی‌گردد و حتی بیشتر از قبل خواهد شد. هرچند در رابطه با این رژیم ادعا می شود که عمر تاثیر گذاری آن 2 سال می باشد (برخی منابع یک سال عنوان می کنند).

در ضمن در صورتی که در طول دوره رژیم نتوانید به صورت کامل و دقیق به آن پایبند باشید و تخلفی کوچک داشته باشید، باید رژیم را قطع کرده و حدود 6 ماه بعد مجدد آن را از سر بگیرید.

 

رژیم کانادایی 15 روزه ناسالم است

 

مواد غذایی مصرفی در رژیم کانادایی

کل مواد غذایی مصرفی در این رژیم معمولا در 3 وعده اصلی خلاصه می شود. این وعده ها به طور کلی شامل موادی مانند قهوه، چای سبز، سبزیجات، میوه، مواد پروتئینی زیاد مانند تخم مرغ، گوشت و … می باشند. نان تست نیز در برخی وعده های این رژیم به میزان کم گنجانده شده اما غلات دیگری مشاهده نمی شود.

از مهمترین اشکالات رژیم کانادایی 15 روزه:

 1. کربوهیدرات و چربی به شدت محدود شده که نرمال نیست.
 2. در بسیاری از روزها، صبحانه که یکی از مهم ترین وعده های غذایی است، شامل غذای خاصی نیست و فقط به یک لیوان قهوه یا چای سبز به همراه یک الی دو عدد خرما بسنده شده است.
 3. وعده ناهار در برخی روزها تنها از سفیده تخم مرغ و هویج تشکیل شده است. شام نیز صرفا باید سبزیجات و یا در برخی روزها مرغ و گوشت باشد.
 4. سوال بزرگی که مطرح می شود این است که آیا این میزان کم مواد غذایی می توانند انرژی و مواد مغذی لازم بدن مانند ویتامین ها و املاح معدنی را فراهم کنند؟
 5. میان روزهای مختلف اختلاف کالری وجود دارد و برخی روزها کالری بیشتری از روزهای دیگر دارند. بر اساس نظر برخی کارشناسان، رژیم کانادایی 15 روزه می تواند با تغییر ناگهانی که در برنامه غذایی شما ایجاد می کند، به فرایند چربی سوزی شوک دهد.

نتیجه گیری: وعده های غذایی در رژیم کانادایی 15 روزه اصلا صحیح تنظیم نشده اند. (بیشتر بخوانید: “وعده های غذایی در یک رژیم لاغری صحیح چگونه اند؟“)

 

جدول برنامه رژیم کانادایی 15 روزه

در ادامه خود برنامه رژیم را در زیر می‌آوریم تا به طور کلی با جزئیات آن آشنا شوید و وعده ها را ملاحظه کنید. ضمنا تنها 5 روز را به عنوان نمونه آوردیم تا بعضی از مخاطبان عزیز که توجهی به نکات مهمی که گفتیم ندارند با انجام آن به خود آسیب نزنند. برنامه رژیم کانادایی 15 روزه عبارت است از:

1) روز اول

 • صبحانه: 1 استکان قهوه + 1 حبه قند
 • ناهار: 2 عدد تخم مرغ آبپز + اسفناج آبپز + 1 عدد گوجه
 • شام: 300 گرم گوشت آبپز شده یا کبابی + کاهو + آبلیمو ترش

2) روز دوم

 • صبحانه: یک استکان قهوه + یک حبه قند
 • ناهار: 10 ورق کالباس + 1 لیوان ماست کم چرب
 • شام: 300 گرم گوشت کبابی یا آبپز شده +کاهو + آبلیمو ترش

3) روز سوم

 • صبحانه: 1 استکان چای + 2 عدد خرما
 • ناهار: نصف سینه مرغ آبپز یا کبابی + کاهو بدون آبلیمو
 • شام: سالاد کرفس +کلم + گوجه + سس آبلیمو

4) روز چهارم

 • صبحانه: 1 استکان قهوه +1 حبه قند + 1 عدد نان تست
 • ناهار: 1 لیتر آبمیوه ترجیحا آب سیب یا هویج + 1 لیوان ماست کم چرب
 • شام: 2 عدد تخم مرغ آبپز + هویج آبپز رنده + 200 گرم پنیر رژیمی با نمک کم

5) روز پنجم

 • صبحانه: 1 استکان قهوه + 1 حبه قند 1 یک عدد نان تست
 • ناهار: 1 عدد ماهی آبپز یا کبابی کامل + یک قاشق چای خوری کره + آبلیمو
 • شام: نصف سینه مرغ + کاهو + آبلیمو + روغن زیتون

 

نگرانی ها و مشکلات رژیم کانادایی

رژیم کانادایی 15 روزه نگرانی های زیر را به همراه دارد:

 1. کالری رژیم کانادایی معمولا حدود 800 کالری و یا کمتر از آن است. این در حالی است که متخصصان دیابت، کلیه و گوارش اصرار دارند برای حفظ سلامتی کمتر از 800 کالری در روز مصرف نکنید، مگر در صورت تشخیص پزشک!
 2. رژیم غذایی و تنظیم کالری باید به صورت حساب شده برای شخص شما، بر اساس شرایط خاص شما انجام شود؛ این در حالی است که رژیم کانادایی معمولا به صورت عمومی و از طریق سایت ها در دسترس استفاده کنندگان قرار می گیرد و هیچ محاسبه تخصصی روی آن صورت نگرفته است!
 3. همانطور که گفته شد صبحانه در برخی روزها محدود به چای یا قهوه است و این کار در حقیقت حذف صبحانه به شمار می آید که وعده ای اصلی و مهم به شمار می آید. هرچند در برخی روز ها نان تست با عسل هم قرار گرفته اما بازهم در مجموع کافی نیست. چنین محدودیت های سنگین و شدیدی می تواند در زمینه تامین نیازهای اساسی و حیاتی بدن شما اختلال جدی ایجاد کند.
 4. مسئله بعدی این رژیم، کاهش عضله است. در شرایطی که چنین محدودیتی ایجاد می کنید و وزن زیادی را به سرعت کاهش می دهید، به احتمال زیاد میزانی عضله از دست خواهید داد.
 5. رژیم کانادایی می تواند اثر منفی بر روی سوخت و ساز شما داشته باشد و با کاهش متابولیسم بدن شما کار شما را برای لاغری سخت کند.

 

یادتان باشد که هدف این است که با لذت بردن از رژیمتان لاغر شوید. پس اگر رژیم‌های سفت و سختی می‌گیرید که هم نتیجه کاذب دارند، هم ناسالم اند و هم برایتان طاقت فرسا هستند؛ پس سخت در اشتباه هستید و متاسفانه در حال اذیت کردن خودتان هستید!

 

پس برای کاهش وزن چه کنیم؟

قبلا در این باره در مطلب “بهترین راه کاهش وزن” مفصل صحبت کردیم؛ اما به طور خلاصه:

 • کاهش کالری در هر رژیمی که به منظور کاهش وزن تنظیم می شود طبیعی است، اما نه کاهش افراطی و بیش از حد مانند رژیم کانادایی! طبق آخرین تحقیقات کارشناسان پیشنهاد می کنند که به طور عمومی میزان کالری حداقلی برای زنان 1200 کالری و برای مردان 1800 کالری در نظر گرفته شود و کمتر از این میزان نشود.
 • ورزش کردن (به خصوص تمرین هوازی) می تواند سوخت و ساز شما را افزایش داده و در کنار رژیم به شما کمک کند تا وزن بیشتری از دست بدهید. سعی کنید در هفته حداقل 5 روز، به میزان حداقل 30 دقیقه تمرین هوازی مانند پیاده روی، شنا و دوچرخه سواری انجام دهید.
 • سوخت و ساز شما تا حد زیادی تابع میزان ماهیچه های شماست. در نتیجه تمرینات قدرتی مانند بدنسازی می تواند در این زمینه به شما کمک کند. برنامه تمرینی قدرتی که ماهیچه های شما را به کارگیرد در دستور کار خود قرار دهید کافی است.
 • حتما برنامه ای غذایی از متخصص تغذیه دریافت کنید که بر اساس شرایط خاص شما (شرایط فیزیکی، فعالیت و…) طراحی و تنظیم شده باشد. به سلامتی خود اهمیت دهید و عجولانه و بی فکر عمل نکنید.

 

امیدواریم این مطلب نیز مفید بوده باشد. ما دوست داریم نظرات و تجربیات شما را بشنویم پس حتما کامنت بگذارید.

ضمنا برای شما محیطی آنلاین تحت نام “باشگاه مجازی فیت شیپ” راه اندازی کرده ایم که می توانید با ثبت نام در آن، از راه دور و به صورت آنلاین از متخصصان تغذیه مجرب رژیم غذایی و مشاوره شخصی دریافت کنید و با پشتیبانی فیت یار خود به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود برسید.

 

و در پایان …

مشاهده ویدئوی زیر که قسمت 13ام ویژه برنامه نوروز فیت شیپ بوده و در آن نکات بسیار مهمی درباره کاهش وزن و چاقی ذکر شده را حتما مشاهده کنید.

خلاصه
تاریخ بازبینی
آیتم بازبینی شده
رژیم کانادایی 15 روزه و عوارض شدید آن + رژیم اصلی - مجله فیت شیپ
امتیازدهی نویسنده
51star1star1star1star1star

درباره ما

مجله فیت شیپ

مجله فیت شیپ

با افزایش آگاهی و علمتون می‌تونید کیفیت زندگی و سلامت خودتون رو تا حد زیادی افزایش بدید؛ به همین سادگی! ما هم در مجله فیت شیپ به شما کمک می‌کنیم تا به بروزترین آموزش‌ها و مطالب علم سلامت، تغذیه، ورزش و سبک زندگی به زبان فارسی و بیانی ساده دسترسی داشته باشید!

۶۰ دیدگاه

 • این رژیم رو من گرفتم چند سال قبل و شش کیلو هم کاهش وزن داشتم اولش یکم سخت بود ولی بعد نتیجه اش رو گرفتم خوشحال بودم. ولی سه چهار ماه بیشتر نکشید که دوباره برگشتم به وزن قبلیم. رژیم کانادایی واقعا سخته. مرسی از مطلبتون

  • این برنامه خیلی هم عالیه خودش گفته واسه کسایی که حدود ۱۰ کیلو اضافه دارن خوبه. به نظرم ۱۵ روزرکسسو نمیکشه. تقریبا همه چیز توش هست. فقط چربیو کربو هیدرات اضافه نداره. که وقتی میخوایم وزن کم کنیم نباید استفاده کنیم. بعدشم اگه قراره همه چی کامل بخوریم دیگه چه وزن کم کردنیه

   • با سپاس از اشتراک دیدگاه و تجربیاتتان.
    این مطلب از بهترین و جدید ترین منابع علمی برداشت شده و در نتیجه ی سالها تحقیق و آزمایش چنین نتایجی به دست آمده.
    رژیم کاهش وزن و لاغر شدن، به معنی نخوردن و حذف کردن چیزی نیست. میتوان با استفاده از رژیمی متعادل و اصولی که از کربوهیدرات ها و چربی های سالم و به اندازه در آن استفاده شده پیروی کرد و در عین حفظ سلامتی به نتیجه ی پایدار و ماندگار رسید، نه نتیجه ای سطحی که در رژیم کانادایی اتفاق می افتد.
    گذشته از این مسائل ما صرفا مطالب علمی را برای عموم قرار می دهیم و شما مخاطب عزیز با خواندن این مطلب می توانید هر تصمیمی که به صلاح خود می دانید اتخاذ کنید. با سپاس از همراهی و توجه شما

 • سلام و مرسی بابت سایت خوبتون
  این مطلب برای رژیم کانادایی ۱۵ روزه هست یا روی ۱۰ روزشم همین مشکلات وجود داره؟
  با تغییر توی صبحانه و شامش نمیشه درستش کرد؟

  • ۱) اگر مطلب را کامل مطالعه کرده باشید؛ مقوله رژیم کانادایی است که مورد بحث قرار گرفته و حالت ۱۵ روزه و ۱۰ روزه آن شکل های مختلفی از آن هستند که هر دو تقریبا به یک شکل اند. لذا تفاوت زیادی در این دو مسئله وجود ندارد.

   ۲) تغییرات عمده در این رژیم آن را از فرم رژیم بودنش خارج می کنند و تغییرات جزئی هم که در سایت های مختلف می بینید تاثیر چندانی در اصل مطلب ندارند. اگر دقت کنید مشکلات و عوارض رژیم کانادایی در چند حوزه مختلف است که صرفا با تغییر جزئی در یک قسمت؛ همچنان مشکلات دیگرش باقی می ماند.

   موفق باشید

 • لطفا درباره رژیم قهوه هم مطلب بنویسید. رژیم کتوژنیک هم خوندم
  اگه بیاید تک تک رژیم هارو بررسی کنید و مطالب ازشون بنویسید خیلی خوب میشه

 • این رزیم کانادایی رو من چند سال قبل گرفته بودمو تونستم ۵ کیلو کم کنم اما چند ماه بعد دوباره وزنم برگشت. البته خودم هم عاملش بودم

 • سلام واقعا سایت تون عالیه دس مریزا
  من الان توی باشگاه مجازی ثبت نام کردم و برنامه لاغری دکتر شکرابی رو خریدم چقدر طول میکشه تا برنامه ام اماده شه؟

  • سلام خدمت شما
   خیلی خوشحالیم که توانسته ایم سرویس درخور توجه شما ارائه دهیم
   درباره سوالتان ماکسیمم زمان طراحی برنامه تخصصی شخصی تا ۳ روز است. همچنین می توانید با فیت یار خود (که به زودی به شما پیام خواهد داد) برای سوالات دیگرتان در ارتباط باشید

   سپاس از شما

 • سلام.من الان روز یازدهم هستم.موبه مو اجرا کردم. قدم۱۷۵وزنم۸۶…با روزی ۴۵دقیقه پیاده روی فقط ۱کیلو کم کردم..بیشتر راهو اومدم با اینکه کاملا نا امید شدم چند روز اخرم رعایت میکنم ببینم چی میشه..قابل توجه دوستانی که بدن ضعیفی دارن این رڙیم خیلی سختو ازار دهندس.به نظرم خیلی شیک و مجلسی برین پیش یه دکتر خوب.این رژیم دهن ادمو………میکنه….بدرود

 • سلام من پارسال دو دوره پشت سرهم گرفتم این رژیمو و وزنم از ۸۰ به ۶۸ رسید،کلا هر رژیمی اگه بعدش ورزش و افزایش توده عضلانی نباشه سریع وزن برمیگرده،اینکه یه عده میگن وزنمون برگشت بخاطر رژیم نیست صرفا،رژیم سختی هستش ولی اگه میخواین سریع وزن کم کنین ازش استفاده کنین،بخاطر کالری پایینش هنگام رژیم خیلی نمیشه ورزش سنگین کرد

 • خیلی رژیم بدیه نگیرید
  خیلی خوبه که تو سایتتون اومدید عوارضشو نوشتید، یه عده بخاطر بازارگرمی این رژیمو توصیه میکنن. من بار ها تلاش کردم و از عوارضش کشیدم تا این که از متخصص تغذیه برنامه گرفتم و فهمیدم رژیم خوب چیه

 • سلام خواااااااااهشا از این رژیمهای غیر استاندارد استفاده نکنید.من چند روز پیش عزیز ۱۶ ساله ام رو فققققط سر همین رژیم اشتباه از دست دادم.خوااااااهشا استفاده نکنید.

 • یکی از اقوام ما، یک دختر جوان، چند روز پیش طبق نظر پزشک ،به خاطر همین رژیم فوت کرد. غلظت خونش بالا رفته بود و ضربان قلبش به ۲۵۰ رسیده بود.

 • سلام به همگی
  من خودم تازه امروز شروع کردم
  چندسال پبشم گرفته بودم و وزنم هم برنگشت چون خیلی مراقب بودم
  الانم بخاطر عروسی فقط بیست روز فرصت لاغری دارم
  ولی این فوت که گفتین حسابی ترسیدم

 • سلام خسته نباشید با تشکر از مطالب آموزنده تون
  من تا الان چندبار رژیم گرفتم و ماه دیگه هم هم عروسیم هست و من دقیقت ۳۰ روز وقت دارم وزنمم استپ کرده کمم که میخورم وزنم تغییر نمیکنه، آیا با این رژیم کم میکنم؟

  • با سلام.
   شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر و دقیق تر دارد که بهتر است با تیم پشتیبانی فیت شیپ تماس گرفته و از مشاوره استفاده کنید.
   اما به طور کلی، با وضعیتی که شرح دادید، طی رژیم های خودسرانه غلط، سوخت و ساز خود را پایین آورده اید و کار را برای کاهش وزن بیشتر سخت کرده اید. با توجه به شرایط جزئی و شرح حال دقیق شما، میتوان گفت که چند درصد احتمال جواب گرفتن وجود دارد. پس از این مراحل باید اقدام مناسبی از سوی متخصص تغذیه انجام شود. در ضمن همانطور که در این متن ذکر شده، این رژیم و در کل رژیم های محدود، احتمالا عوارضی را متوجه شما خواهند کرد که برخی از آنها می توانند حتی ظاهری باشند. در نتیجه توصیه میکنیم سرخود این رژیم را اجرایی نکنید.

 • این رزیم غذایی افتضاحه خواهش میکنم نیگیرید. آخه لاعری که ارزش نداره بخاطرش اینهمه سلامت خودتون خطر بندازید. دختر خالم کبدشو از دست داد بخاطر این رزیم لاغری. هر دفعه میگرفت زود نتیجش برمیگشت دوباره میرفت سمتش

 • این رژیم کاملا جواب میده من گرفتم خوب بوده اما لاغری سریع مطمینا بی عوارض هم نیست راه صدساله رو نمیشه یه شبه طی کرد بدون هیچ دردسری
  من خوب لاغر کردم بعدش هم دچار اضاقه وزن نشدم اما….. دوره پریودیم از تنظیم خارج شد، ریزش مو گرفتم و ناخنام خیلی شکننده شدن
  پیشنهاد میکنم اگر عجله انچنانی نیست نگیرید مثلا کسی که عروسیشه اینکا رو کنه اون هم در کنارش قرص های ویتامینه استفاده کنه بخصوص ویتامین b در غیر این صورت اول با خودتون کنار بیایید از لحاظ روانی ببینید چی باعث شده که پر خوری کنید، بعدش برید دکتر تغذیه رژیم مناسب بگیرید بهمراه ورزش چون رژیم بدن رو شل میکنه و ورزش بهش shape می ده و خوش استایل میکنه
  خلاصه میشه گفت توی یکسال حسابی عوض میشید اگر به خودتون اهمیت بدید.
  واسه همتون ارزوی موفقیت میکنم

 • من اين رژيم رو ي روزه ك شروع كردم و ميخوام ٨كيلو كم كنم خيلي هم سخت بود برام،ولي ادامه ميدم تا ببينم چي ميشه ….ايشالا ك بدون دردسر كم كنم.

 • همچین میگین توش کربو هیدرات و … نیست انگاری ما الان داریم هر روز بره کباب میکنیم
  دکترا هم همچین بیشتر از این نمیگن فوقش دو تا توت و س تا میوه اضافه بزارن ک اونم یکی مثل من امکان نداره بخوره ،۶ تا قاشق برنج رو حذف کرده چرا اینقدر جو میدین آخه فلانی مرد!خب رژیمشو قطع میکرد!

  • عزیزم منم این رژیم رو گرفتم و اصلا هم برام سخت نبود به غیر از وعده های صبحانه اش ، روز ۸ ، ۸ کیلو کم کرده بودم ولی مفصلهای بدنم همه قفل میکردن و نمیتونستم تا چند لحظه حرکتشون بدم ، فکر نمیکردم به خاطر رژیم باشه تا اینکه دوستم گفت از عقوامشون گرفتن و کبدشون دچار مشکل شده ، مجبور شدم رژیم رو رها کنم وزنی که کم کرده بودم تا یکسال برنگشت ولی مفصلهام به خصوص مفصلهای دستم تا حدود ۲ سال به همون شکل موند و پوستمم که تو دوران بلوغمم جوش نمیزدم ریخت بهم و هنوز عوارضش از بین نرفته ، قراره وزن کم کنیم رژیمهای مناسبتری هم هستن که زمان میبرن ولی این عوارص طولانی مدت رو ندارن و مدت زمان بیشتری هم وزن رو میشه کنترل کرد . موفق باشید

  • دقیقا درست میگید اتفاقا تو این رژیم همه چیز هم هست و من چند بار این رژیمو گرفتم نه ریزش مو داشتم نه کبدم مشکل پیدا کرده اتفاقا هر بار حالم بهتر شده به نظره من رژیم خوبیه

 • من این رژیم رو دو روزه شروع کردم.فعلا که سخت نبود چون کلا شکمو نیستم میخوام۵تا۸کیلو کم کنم امیدوارم ک نتیجه بده.قبلا هم با رژیم دارچین ۱۰کیلو وزن کم کردم اما به علت پرخوری و رعایت نکردن بعد از ۱سال باز۷کیلو اضافه وزن پیدا کردم.
  اووؤوف پیش ب سوی لاغری دوماه مونده به عروسی

 • من این رژیم رو پارسال گرفتم…۶ کیاو هم کم کردم…تصمیم داشتم دو دوره دیگه هم بگیرم…ولی وزن برمیگرده اگه رعایت نکنی…حالا تو هر رژیمی میخواد باشه….من معدمو عمل کردم ۵۳ کیلو کم کردم ولی ۳۰ کیلو دوباره برگشتم…فک نکنم ضررش بالاتر از عمل معده باشه

  • توصیه اول و کلی ما که مبنی بر اینه که رژیم کانادایی رو بخاطر عوارض و شرایطی که داره (داخل مقاله توضیح دادیم) اجرا نکنید. اما حالا در مورد مولتی ویتامین که پرسیدید باید به این نکته توجه داشت که مولتی ویتامین ها میتونن شرایط رژیم رو گاهی بهم بزنن. به همین خاطر حتما توصیه می کنیم با متخصص تغذیه مشورت کنید تا بر اساس شرایط شما نظر بدن

 • سلاااااام :-)) من الان روز۸م رژیمم۵کیلو وزن کم کردم هوووررراااا خیلی ذوقو شدم.ولی چون صبح تا غروب سرکار هستم خیلی ضعف میکنم.اراده قوی میخواد این رژیم خدارو شکر دارم از پسش برمیام. اما حس میکنم انقد معدم کوچیک شده دیگه بیشتر از ۴تا ۵قاشق غذا رو نمیتونم بخورم.ریزش مو هم نگرفتم این خیلی خوبه عالیه.

 • ایا میشه نمک هم استفاده کرد تو این رژیم؟
  مثلا روی تخم مرغم نمک بزنم
  من تو روز اولم خیلی راه مونده که باید برم

  • استفاده از نمک هیچ منعی نداره. البته زیاده روی نکنید چون ممکنه باعث بالا رفتن فشار خون بشه
   درضمن توصیه ی اول ما اینه که این رژیمو اجرا نکنید به دلیل مسائلی که در متن توضیح داده شده

 • سلام دوستان من چندین بار پیش دکتر های مختلف رفتم اما اسامی نمیبرم که تبلیغ منفی نشه براشون ،همه رژیم ها خسته کننده بود وحتی ریزش مو شدید کبودی زیر چشم داشتم .امابا کانادایی خیلی زود به نتیجه مطلوب رسیدم البته بعد از هررژیم نیاز هست که ورزش کنی ومراقب غذا خوردنمون باشیم. کربو هیدارات هم نان جبران میشه،چربی هم بعضی روزها کره داریم پس نگران نباشید.آرزوی سلامتی برای همه عزیزان دارم

  • به طور کلی نظر ما که این بود رژیم رو اجرا نکنید چون عوارض شدیدی رو میتونه در پی داشته باشه
   اما در کل استفاده از قرص های ویتامینی هم باید زیر نظر متخصص باشه چون ممکنه شرایط رژیم رو بهم بریزه
   در ضمن یادتون باشه مکمل ها نمیتونن جایگزین غذا بشن

 • سلام خوبین. من ۱۵ رژیممو تموم کردم ۶کیلو کاهش وزن داشتم.خیلی عالییییی شدم.الانم دارم رژیم ۴روزه شیر و خرما رو میگذرونم.البته بعد از ۱۵روزم ۳روز کاملا به خودم آزادی دادم.و هرچی دوس داشتم خوردم.الان روز ۲وم رژیم شیر و خرما هستم.اگر بخوام دور دوم کانادایی رو شروع کنم چقدر باید وقفه بندازم؟ لطفا زود جواب بدید سوالمو.ممنون

  • این رژیم از نظر سلامتی مورد تایید ما نیست (بر اساس توضیحاتی که ارائه شد) به همین خاطر در زمینه اجرایی سازی نمی‌تونیم راهنمایی دقیقی برای شما ارائه بدیم. با سپاس از توجه شما

 • خواهر من توی سه دوره از این رژیم از ۸۶کیلو رسید به ۶۳ کیلو،فقط کمی ریزش مو پیدا کرد که اونم بعد از رژیم با شربت روی دوباره اوکی شد،الان چهارساله که وزنش کم شده و الان روی وزن ۵۹کیلو ثابته،به غذا خوردنش دقت میکنه،در واقع زیاده روی نمیکنه و روزی نیم ساعت پیاده روی داره،خیلی هم خوش هیکله

 • سلام من بالای ۱۰۰ کیلو ام تازه روز اول دارم شروع میکنم چندوعده پشت سرم هم چیری نمیشه؟ واینکه میان وعده میوه بخورم مشکلی پیش نمیاد؟؟ هر کی اطلاعات داره ایمیل بزنه واسم مرسی

  • همونطور که در متن ملاحظه میکنید، ما اصلا این رژیم رو تایید نمیکنیم و توصیه می کنیم از رژیم سالم تری پیروی کنید

 • درودبرشمابسیارعالی بود.واقعادرسته که مغزونحوه نگرش مانقش بسزایی درسلامت بدنمون داره.افسووس که خیلیهانمیدونن چاقی یه بیماریه.وفقط درگیرظواهرهستن.نمونه ش نامزدبنده که انتظارداره یکبارلاغربشم..سپاسگزارم.

 • سلام.هرکس یه نظری داره.ولی هیچی بهترازاین نیست که ادم همه چی بخوره ولی کم بخوره همیشه ببینید چه چیزهایی برا بدنتون مفیده بخورین مثل میوه چای سبز قهوه سبزیجات سینه مرغو…نه چیزای بیخودی مثل شیرینی شکلات برنج و…من خودم همه چی میخورم ولی کم ۷کیلو تو ۳هفته کم کردم .موفق باشید

 • سلام من روز۴اممه ولی انقدددد سخته اصلاهرچی بگم کم گفتم بهتون.انقد سست و بیحال میشم ک گفتنی نیست.کسایی ک شروع نکردن اصلا نکنن بهتره.ادمو رسمااا روانی میکنه

 • من روز نهم هستم مو به موشو اجرا نمیکنم چون چاق نیستم فقط میخوام وزنم برسه به ۵۵
  صبح تا ظهر که ضعف میکنم یه دونه بیسکوییت ساقه طلایی میخورم عصرا هم چایی یا دمنوش میخورم.یا یه دونه انجیر.یا چنتا کشمش.خیلی اذیت نشدم و الان از ۶۳ رسیدم به ۵۹ البته من عااااااشق شیرینی هستم همینش واسن سخته

 • من این رژیمو یه بار گرفتم که نه به کسی توصیش میکنم نه میگیرم شاید واسه کسایی باشه که بالای ۲۰ کیلو اضافه وزن دارن تو روز ۸ کارم به بیمارستان کشید با افت فشار شدید جوری که رگ دستم پیدا نمیشد برام سرم بزنن

 • وای چرا اینجوری برخورد میکنید همیشه میخواید سیاه نمایی کنید یعنی چی طرف بخاطر رزیم کانادایی ضربانش رفته بالا مرده؟؟؟؟مگه مرگ موش گفتن بخورید ما تو بعضی از روزا که ۲۰۰۰ کالری مصرف میکنیم هم همینقدر پروتیین تازه بیشتر هم مصرف میکنیم چرا جو میدین الکی؟؟؟

دیدگاهی بگذارید

شیر در تلگرام